lentos

Lentos

Lentos yra tokie medienos gaminiai, kurių skerspjūvio plotis yra daugiau nei du kartus didesnis už storį, o storis mažesnis už 100 mm. Statyboje naudojamos lentos būna dviejų tipų: viengubo pjovimo lentos (vieno pjovimo lentos) arba dvigubo pjovimo lentos (dviejų pjovimų lentos). Viengubo pjovimo lentos gaunamos rąstą supjausčius išilgai viena kryptimi, tokios lentos kraštai lieka banguoti ir su žieve.
tasai

Tašai

Tašai („brusai“) yra medienos gaminiai, kurių skerspjūvio plotis yra mažiau nei du kartus didesnis už aukštį. Praktiškai tašai („brusai“) yra kvadratinio arba artimo kvadratiniam skerspjūviui, pvz. : 50×50, 100×120, 200×150 ir t.
medienastogui

Mediena stogui

UAB “Metalėja” nuolat galite įsigyti tinkamai supakuotos ir paruoštos transportavimui medienos stogui. Mediena stogui, priklausomai nuo jos naudojimo pobūdžio, gali būti įvairių skirtingų ilgių. Stogas – viena iš svarbiausių konstrukcinių ir architektūrinių pastato dalių.
gegnes

Gegnės

Individualių gyvenamųjų namų statyboje naudojamos dvišlaitės gegninės sistemos. Tai reiškia, kad pagrindiniai elementai laikantys stogo apkrovas yra gegnės. Geriausiai gegnėms gaminti tinka spygliuočių medžių mediena.
grebestai

Grebėstai

Grebėstai naudojami stogo dangai laikyti. Pagal stogo dangą jie būna dviejų tipų. Jei stogas „sunkus“ (dažniausiai čerpinis) naudojami tašai, pvz.
murlotai

Murlotai

Mūrtašiai („murlotai“) – viršutiniai sienos rąstai, į kuriuos remiasi gegnės. Mūrtašiai („murlotai“) naudojami stogo konstrukcijos apkrovų namo sienoms suvienodinimui. Paprastai mūrtašiai („murlotai“) nebūna mažesnių matmenų nei 100×100 mm.
taseliai

Tašeliai stogui

Tai išilginiai grebėstai („makaronai“), šlaitinio stogo konstrukcijoje yra būtini dėl kelių priežasčių. Visų pirma, išilginiai grebėstai užtikrina pakankamą oro cirkuliaciją po stogo danga ( žinoma, jeigu stogas yra sumontuotas teisingai). Be to, išilginio grebėsto pagalba suformuotas tarpas tarp grebėstų ir stogo plėvelės leidžia laisvai nutekėti atsiradusiam kondensatui.
pakalimai

Pakalimo lentelės

„Pakalimas“ – tai šlaitinio stogo karnizo (atbrailos) ir frontono juostos apkalimas dailylentėmis (pakalimo lentelės) ar lentomis. Paprastai, kaip pakalimo lentelės naudojamos tos pačios lauko dailylentės (stačiakampio ar rombo skerspjūvio, tik jokiu būdu ne su „špuntu“). Pakalimo lentelės turi būti džiovintos, dažniausiai statytojai nori obliuotų, nors kartais prie bendro namo eksterjero puikiai dera ir neobliuotos, grubios faktūros pakalimo lentelės.